Przejdź do treści

Warto wiedzieć

RZECZOZNAWCA KROSNO

AUTOEXPERT

Firma AUTOEXPERT to zespół doświadczonych rzeczoznawców samochodowych, biegłych i ekspertów techniki motoryzacyjnej. Posiadamy szeroką wiedzę na temat rynku motoryzacyjnego oraz ubezpieczeń komunikacyjnych popartą wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Zdobyta wiedza pozwala nam na profesjonalną, rzetelną i fachową obsługę naszych klientów.

Po co opinia rzeczoznawcy?

Opinia rzeczoznawcy przedstawia realną wartość rynkową Twojego auta. To wiążący dokument, który ma wpływ na wysokość akcyzy, którą należy opłacić w urzędzie. W przypadku akcyzy samochodowej obowiązuje jedna zasada: im niższa wartość auta, tym niższy podatek.

Stawki akcyzy

Obowiązujące stawki podatku akcyzowego:

  • 3,1% wartości pojazdu w przypadku jeśli auto ma silnik o pojemności do 2000 cm3
  • 18,6% wartości pojazdu w przypadku jeśli auto ma silnik o pojemności powyżej 2000 cm3
Kupiłeś uszkodzone auto o pojemności silnika powyżej 2000cm3, licząc akcyzę od kwoty, jaką zapłaciłeś mamy np. 2500zł.
Urzędnik przyjmuje, że auto jest sprawne i uznaje, że akcyza powinna wynieść 8000zł.
Nie zgadzasz się i robisz opinię u mnie u rzeczoznawcy. Opinia wykazuje, że auto jest warte 50% ceny rynkowej, czyli akcyza wyniesie 4000zł.
Podsumowanie: akcyza po opinii 4000zł, a akcyza od urzędnika 8000zł.
Czy się opłaca ?

Zanim kupisz

Nosisz się z zamiarem kupna samochodu sprawdź go przed zakupem. Pozwoli Ci zaoszczędzić czas oraz wzbogacisz wiedzę na temat ewentualnych nieprawidłowości związanych z sprawdzanym samochodem.

Ofertę kierujemy do klientów indywidualnych, instytucji państwowych, banków, towarzystw ubezpieczeniowych, firm leasingowych, oraz przedsiębiorstw mających własną flotę.

autoexpert krosno

Zespół doświadczonych rzeczoznawców jest do Twojej dyspozycji.